اولین نشست «چشم‌انداز اقتصاد 1400 و مساله انتخابات» با حضور دکتر عباس آخوندی و دکتر داوود سوری برگزار می‌شود.

این نشست روز چهارشنبه اول اردیبهشت ساعت 17،  با حضور خبرنگاران منتخب برگزار و از صفحه اینستاگرام و اتاق کلاب هاوس انجمن اندیشه و قلم پخش زنده می‌شود. در پیش درآمد گروه اقتصاد و مدیریت انجمن اندیشه و قلم برای این نشست آمده است:
در حالی که کمتر از دو ماه تا انتخابات ریاست جمهوری 1400 باقی مانده، آمار مشارکت طبق نظرسنجی‌های رسمی، حدود 30 درصد واجدان شرایط است که بخشی از آن نیز ممکن است به دلیل خودسانسوری واقعی نباشد و بخشی دیگر هم احتمالا طی دو ماه آینده افزایش یابد که حدود نصف میزان مشارکت در دوره‌های گذشته است. علت اصلی این فضای بی‌سابقه را باید در شرایط اقتصادی جامعه ایران جستجو کرد، بحران‌های همزاد یا انباشت بحران موجب شده ارزش پول ملی طی کمتر از سه سال به یک هشتم کاهش پیدا کند، رشد اقتصادی در دهه نود، در حد صفر باشد، تورم سه سال اخیر به 300 درصد برسد و نرخ بیکاری واقعی در کشور بالاتر از 20 درصد باشد. نتیجه همه این شاخص‌ها، کوچک شدن سفره خانوار و کاهش شدید سطح رفاه در جامعه است که اختلاف طبقاتی و تنش‌های فرهنگی و سیاسی موجود در جامعه، تحمل آن را برای شهروندان غیرممکن ساخته است.

در این شرایط انتخابات ریاست جمهوری 1400، نقشی سرنوشت ساز یافته است؛ یا به ترمیم شکاف‌های عمیق در جامعه، بهبود محسوس شرایط اقتصادی و کاهش تنش‌های سیاست خارجی منجر می‌شود و یا با برگزاری انتخاباتی سرد، فرصت برای ترمیم آسیب‌ها و جلب مشارکت مردمی از دست خواهد رفت. انجمن اندیشه و قلم با توجه به اهمیت این موضوع، درصدد است با برگزاری سلسه نشست‌هایی، نقش اقتصاد در ایران 1400 را بررسی کند. در این نشست‌ها، چهره‌های مطرح در کنار یک اقتصاددان مستقل دانشگاهی به ارائه دیدگاه خود در حوزه مدیریت بحران اقتصادی کشور خواهند پرداخت. در اولین مورد از این نشست‌ها، دکتر عباس آخوندی، سیاستمدار و عضو هیئت علمی دانشگاه تهران، در مقابل دکتر داوود سوری، استاد اقتصاد دانشگاه صنعتی شریف به بیان دیدگاه‌های خود برای حل چالشهای اقتصاد ایران خواهد پرداخت.

پربازديدترين برنامه ها

انتقاد پروازی از کم توجهی شیعه به فعل ائمه در مقابل حدیث

گزارش تصویری از مراسم رونمایی سايت و کتابهای جدید

نشست «موسیقی؛ ممنوع یا مشروع؟» برگزار می شود

دغدغه‌های اعضای انجمن اندیشه در حضور آیت‌الله هاشمی

آئین رونمایی از کتابهای دکتر دبیری مهر

تلفيق نظريات علوم انسانی و واقعيات عينی رمز اثرگذاری كتابهای موفق است

معرفی نامزدهای تصدی هیات مدیره و بارزسی انجمن

گزارش تصویری نشست سالانه انجمن و مراسم ضیافت افطار

گزارش تصویری نشست «منشور حقوق شهروندی

گزارش تصویری «علل عدم پایایی نظام حزبی در ایران»

گزارش تصویری نشست «شهید رجایی؛ مردمی یا پوپولیست»

گزارش تصویری نشست «ناگفته‌هایی از آغاز جنگ»

گزارشهای تصویری

اطلاعات تماس

 تلفن دفتر مرکزی: 021-77641180
 شماره دورنگار: 021-77654703
 آدرس: تهران، سه راه طالقانی، خيابان خواجه نصير، كوچه مفيدی، پلاك يك، مجتمع مفيد، واحد 17
کدپستی: 6116631191
شبکه های اجتماعی:  

   

Template Design:Dima Group